שירותי אינטרנט מתקדמים

מחשוב ענן


מחשוב ענן תופס תאוצה בשנים האחרונות ומופיע בכותרות של כמעט כל אתר או עיתון טכנולוגי, אך לא רבים מודעים לעובדה שמדובר בנושא חדשני ופורץ דרך כאשר גם המומחים הגדולים ביותר לא יכולים לחזות את מלוא הפוטנציאל שלו.

הרעיון הבסיסי של מחשוב ענן הוא שכאשר רוחב הפס שלנו אל רשת האינטרנט רק הולך וגדל משנה לשנה, כבר אין טעם לעבוד עם חומרה או תוכנה מקומיים בגלל עלויות גבוהות (תחזוקה, תמיכה טכנית) והעובדה שחלק גדול מאיתנו לא משתמש בכל משאבי המערכת או התוכנות באופן יום יומי.

כאשר אנחנו מתחברים אל שירות מבוסס ענן, אנחנו משתמשים במשאבים ובתכנים של המחשב המרוחק , אך לא מרגישים ירידה בביצועים בזכות רוחב הפס המהיר. כמו כן, בגלל שאנחנו יכולים להתחבר אל הענן בכל עת שנרצה ומכל מקום, אין לנו את החובה לשלם לתקופות שימוש ארוכות, ומי שעושה שימוש מועט בענן, יכול לשלם רק בעבור גישה חד פעמית.

יתרון בולט נוסף ומהפכני של מחשוב הענן מאפשר למספר עובדים או אנשים לעבוד על אותו המסמך בו זמנית כשכל משתמש רואה בזמן אמת, מהם השינויים אותם ביצעו האחרים. אפשרות שיתוף מהפכנית זו חוסכת את הצורך לעדכן את המסמך הנוכחי שוב ושוב ולהעביר אותו בין מספר רב של משתמשים בשיטה הלא יעילה של "טלפון שבור".

שימושים נוספים של מחשוב ענן

השימושים שמאפשר מחשוב הענן לא מוגבלים לשימוש בתוכנה מרוחקת או כוח מחשוב חזק במיוחד, ולפעמיים דווקא השימושים הפשוטים יותר הם האטרקטיביים ביותר. למשל, כאשר אנחנו כותבים מסמך במחשב המקומי ורוצים לגשת אליו ממחשב אחר מבלי להשתמש בהתקן אחסון חיצוני , נוכל להשתמש בשרות ענן פשוט ביותר שמאפשר לנו לגשת אל הקבצים האלו מכל מחשב שהוא.

שירותי ענן מתקדמים מאפשרים לנו לשמור את כלל אוסף המוזיקה שלנו בענן וכך נוכל לשמוע אותו מכל מחשב אחר ואפילו מהטלפון החכם שבשרותינו. גם חברות גיימינג המייצרות משחקי מחשב ווידאו משתמשות בענן כדי לדאוג שהשחקן יוכל להמשיך את המשחק שלו מכל מחשב שברשותו.

שימוש מעניין נוסף של מחשוב ענן הוא ענן פנים ארגוני שמאפשר לכל העובדים לקבל את המידע שהם זקוקים לו ממחשב אחד מרכזי. בצורה זו, הארגון יכול לחסוך בצורה ניכרת בעלויות ולספק לעובדים "מסופים טיפשים" , מחשבים שכוח העיבוד שלהם הוא מינימאלי ומשמשים רק לקבלת או שליחת מידע למחשב המרכזי. האבטחה והמהירות של ענן פנים ארגוני הם כמובן טובים יותר מכיוון שהמידע לא עובר בכל רחבי רשת האינטרנט.

שבר ענן

למרות הפוטנציאל העצום אשר טמון במחשוב הענן, יש גם לא מעט סיכונים שחשוב לקחת בחשבון : בראש ובראשונה – כל מחשב המחובר לרשת חשוף לפריצות וגניבת מידע מצד משתמשים אחרים ו האקרים ולכן כל נושא האבטחה נעשה קריטי פי כמה וכמה והחשיפה של הגולש הפשוט (ולא רק ארגונים גדולים) לפריצות ורמאויות הולכת וגדלה.

בעיה נוספת : רבים מאיתנו משתמשים ברשתות אלחוטיות או לוקחים את המחשב הנייד לנסיעה ולמעשה מתנתקים מהרשת לזמן מה והגישה לענן אובדת. למרבה המזל, מרבית התוכנות שעושות שימוש בענן מסוגלות לזהות שהתבצע ניתוק מהענן ודואגות לשמור את כל השינויים על המחשב המקומי. ברגע שנתחבר שוב לרשת, נשלח את השינויים האלו חזרה לענן ונסתנכרן מולו.

חסרון בולט נוסף של מחשוב הענן : הענן אמנם פוטר אותנו מהתלות במחשב המקומי ותמיכה טכנית פרטנית, אך מגביר את התלות מול הספק, ואם יש בעיה חמורה, אנחנו למעשה חסרי אונים ואין לנו יכולת לפתור את התקלה בעצמנו.

עוד על הנושא: מה זה מחשוב עננים

קניית דומיין

אחסון אתרים

שרת וירטואלי

תעודת SSL

אבטחת אתרים

סליקת כרטיסי אשראי

קידום אתרים

שרתים

סליקה

אירוח אתרים

מחשוב ענן

רכישת דומיין

מחשוב ענן - שירותי אינטרנט מתקדמים - הדרך להצלחה שלך באינטרנט !מאמרים חדשים

קישורים נוספיםמפת האתר | קניית דומיין | אחסון אתרים | שרתים | סליקה | קידום אתרים